„Chcete porodit s respektem?“

Petra Langová

Nová kniha odhaluje pravdu o českém porodnictví a přináší příběhy žen, které chtějí změnu

V online nakladatelství Pointa právě vychází novátorská kniha o českém porodnictví s názvem Chcete porodit s respektem? Kniha přináší příběhy z českých porodnic, které vyplývají z více než dvanáctileté praxe Petry Langové, jež se problematikou českého porodnictví aktivně zabývá. Poskytuje ucelený přehled o současném stavu porodnictví v Čechách a pomáhá ženám vrátit jejich důstojnost a vládu nad schopností rodit děti. Kniha je jedinečná tím, že obsahuje jak odborný text, tak i reálné příběhy žen prožité za posledních 15 let v českých porodnicích. Příběhy odrážejí většinou neutěšený stav českého porodnictví, odborné materiály zase přinášejí potvrzující svědectví, proč by taková praxe měla být již dávno minulostí. Součástí knihy jsou i příběhy dobré praxe. Stejně tak autorky nabízí možnosti pro čtenáře z řad zdravotníků a odborníků, které ukazují, že když je vůle, jde všechno. Knížka tedy bude jednak cenným materiálem a zdrojem informací, jednak zdrojem autentických zkušeností. Knihu Chcete porodit s respektem? i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

O čem se v knize píše

Kniha je jedinečná tím, že obsahuje jak odborný text, tak i reálné příběhy žen prožité za posledních 15 let v českých porodnicích. Příběhy odrážejí většinou neutěšený stav českého porodnictví, odborné materiály zase přinášejí potvrzující svědectví, proč by taková praxe měla být již dávno minulostí. Součástí knihy jsou i příběhy dobré praxe. Stejně tak autorky nabízí možnosti pro čtenáře z řad zdravotníků a odborníků, které ukazují, že když je vůle, jde všechno. Knížka tedy bude jednak cenným materiálem a zdrojem informací, jednak zdrojem autentických zkušeností. 

Pro koho je kniha určena

Pro novopečené, ale i ostřílené maminky. Ženy i muže s dětmi či bez dětí. Laiky i odborníky. Pro každého, kdo chce objevit svět mateřství, ať se na něj teprve připravuje, nebo jej již prožívá. Pro každého, kdo chce vnést do okamžiku zrození respekt, úctu a lásku.

Proč autorky knihu napsaly

Mateřství jim oběma přeskládalo život naruby a věří, že tento moment zažije ve svém životě každý rodič, ať je to táta, nebo máma. Sdílením svých zkušeností chtějí pomoci nejen lidem na mateřství se teprve připravující, ale i pohladit po duši „slovem“, zkušeností, a dát tak čtenáři najevo, že v tom jako rodič není sám.

O autorkách

Dvě ženy, které se snaží změnit svět. Blanka Holzäpfelová až v dospělosti našla vysvětlení své odlišnosti pod názvem Aspergerův syndrom. Vystudovala zdravotnickou školu, ale už od dětství se chtěla věnovat umění. Největší smysl jí však dává sdílet svůj pohled na život s ostatními lidmi, a přispět tak k přijetí autismu jako součásti barevného spektra jedinečnosti každého člověka. Její prvotina – kniha Jeskyně Aspergerů, kterou vydala v roce 2021 v nakladatelství Pointa – získala za krátkou dobu své existence řadu pozitivních ohlasů. Velice rychle následovala další tvorba, a to Rostlinná léčba bez rizik vydaná u nakladatelství Dvojka a pokračování její prvotiny Mína – jablko ze stromu Aspergerů, ve kterém ukazuje neutěšený stav českého porodnictví na svém osobním příběhu zrození její dcery. Petra Langová se narodila v Ústí nad Labem, kde stále žije. Je taková chobotnice pro všechno, co lidé potřebují, když jsou v krizi nebo se připravují na porod či operaci dítěte (obecně hosp. dítěte), a vlastně nikdo takový „všehoservis“ neposkytuje, a k tomu vlastně zdarma. Placena je jen od cesty a z dobrovolných darů, které chodí na transparentní účet jí založeného spolku Juno Moneta. Za těch mnoho let prošla mnoha kurzy, doprovodila ženy k porodu, pomohla na místě, když třeba vyháněli rodiče od dětí z JIP, napsala přes 800 stížností, četla mnoho knih, nabyla zkušenosti i s věkem a zorganizovala žaloby, mnohokrát se účastnila řešení záležitostí i soudně. Díky tomu získala ucelený přehled o současném stavu zdravotnictví a dokáže se tak propojit s lidmi na svém místě – ať už s advokáty, PA, lékaři, nebo lidmi s podobným příběhem.

Podobné příspěvky